Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Masz to we krwi

  Książka w przystępny sposób uczy, jak przygotować się do badania krwi, jak „działają” białe krwinki, co to znaczy morfologia z rozmazem i do czego służy, czy hormony tarczycy mają być „w normie”. Zawiera cenne wskazówki, przykładowe jadłospisy oraz diety, zwłaszcza w chorobach tarczycy, miażdżycy, anemii, alergii oraz nietolerancji pokarmowych.

 • Jakub Małecki : „Horyzont”. - Kraków 2019.

  Jakub Małecki po raz kolejny, w swojej subtelnej prozie, zanurza czytelnika w ludzkich historiach. W „Horyzoncie” łączy ze sobą bohaterów pełnych wewnętrznych zadrapań.

 • King! : autobiografia

  Staszczyk to kultowa postać polskiej sceny muzycznej, chociaż mówi o sobie „podwórkowy chłopak”. Autobiografia, którą wspólnie z Rafałem Księżykiem stworzyli, to mistrzostwo. Muniek bez skrępowania przyznaje się do słabości, jest  prawdziwy aż do bólu.

 • Dzieciństwo w pasiakach

  To poruszające wspomnienia Bogdana Bartnikowskiego, którego beztroskie dzieciństwo skończyło się w nocy z 11 na 12 sierpnia 1944 roku, kiedy jako 12-letni chłopiec został wywieziony do obozu Auschwitz-Birkenau.

 • Dziennik śledztwa Nancy Parker

  Nancy Parker jest czternastolatką mieszkającą w Londynie. Jako namiętna czytelniczka kryminałów, marzy o zastaniu detektywem. Postanawia wytropić złodzieja i rozwikłać inne zagadki, których dostarcza jej codzienne życie.

 • Przy stole z Hitlerem

  Książka inspirowana faktami z życia Margot Wölk, degustatorki posiłków Hitlera. To pełna emocji intrygująca opowieść, którą napisało samo życie.

 • Sekret matki

  Wciągający dreszczowiec, w którym konfrontuje się bolesna przeszłość z okrutną prawdą o tym, że nie można ufać innym, a nawet samej sobie. Shalini Boland oferuje nam potężną dawkę napięcia i emocji, które na długo pozostają w pamięci.

 • Z Uwagi Na Tekst

  Mateusz Nocek jest artystą, który żyje poezją i piosenką (naprzemiennie) i w tych życiowych aktywnościach jest niezwykle autentyczny. Ratowanie poezji rozumie jako świadomy akt uczestnictwa pomiędzy poetą – tekstem – czytelnikiem. Choć uważa ją za bałamutne wysypisko słów, a siebie za literackiego outsidera to i tak jego zdaniem najważniejsza jest miłość do kobiet… i życia w ogóle

 • Imperium małych piekieł : mroczne tajemnice obozu Gross-Rosen

  Książka oddaje hołd więźniom obozu koncentracyjnego w Sieniawce (podobozu Gross-Rosen) na terenie dzisiejszego Dolnego Śląska.
   

 • Śmieciogród: zero waste
  03 stycznia 2020

  Wokół nas śmieciowe mury pną się do góry, a foliówki zagrażają życiu zwierząt. Podczas gdy toniemy w morzu plastiku prawdziwy bohater sięga po nową publikację Oli Woldańskiej-Płocińskiej.