Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Uwikłane w historię: bohaterki i zdrajczynie

  Książka z serii biografii historycznych, w której przedstawione są sylwetki dziesięciu Polek uwikłanych w wydarzenia XX wieku. Znajdziemy tutaj historie kobiet takich jak: Zofia Kossak, Krystyna Skarbek, Julia Brystiger, Halina Szymańska, Izabella Horodecka, Irena Conti di Mauro, Wanda Wasilewska, Halina Szwarc, Irena Sendlerowa i Klementyna Mańkowska.

 • Mała wojna

  „Mała wojna” to wciągającą opowieść, w której dziecięca przygoda miesza się z dramatem wojny. Z dużą delikatnością autorka przedstawia również zagładę żydowskich sąsiadów „opuszczających” okolicę, jak i „waryjatów” – pacjentów szpitala psychiatrycznego w Kulparkowie.

 • Buntowniczki: niezwykłe życie Mary Wollstonecraft i jej córki Mary Shelley

  Autorka – przedstawiając sylwetki pisarek – opisuje ważniejsze wydarzenia historyczne epoki oraz znane postaci świata kultury i literatury. Charakteryzując ówczesne społeczeństwo i realia w jakich przyszło im żyć, ukazuje ich walkę o prawa kobiet i możliwość decydowania o swoim losie.

 • Nie umieraj do jutra

  Poruszająca lektura oparta na faktach, upamiętniająca mieszkańców stolicy – warszawskich Robinsonów, którzy nie opuścili miasta po klęsce powstania warszawskiego, lecz pozostali w zgliszczach, próbując przetrwać.

 • Zawodowcy w świecie zwierząt

  Na Ziemi istnieje bardzo dużo różnych środowisk, w których żyją zwierzęta.  Książka zabierze Cię w arcyciekawą podróż do ich świata, przekonasz się tam, że zwierzęta to prawdziwy zawodowcy.

 • W hołdzie Matce Bożej Murkowej

  Matka Boska zwana jest także Krośnieńską Panią. Jej kult wzrastał stopniowo, wreszcie otrzymała miano opiekunki miasta. Zawdzięcza jej Krosno m.in. ocalenie z oblężenia szwedzkiego.  Autorzy przedstawiają niezwykle interesującą historię obrazu na tle dziejów Polski i rozwoju kultu maryjnego w regionie.

 • Druga połowa nadziei

  Walentyna mieszka na Ukrainie. Prowadzi ubogie życie i czeka na wiadomości od córki, która dostała stypendium w Niemczech, ale od wielu miesięcy nie daje znaku życia. W tym czasie w Niemczech Matthias – samotny rolnik – ratuje życie młodej dziewczynie. Przed czym, czy przed kim uciekała Kateryna i jakie tajemnice odkryje rolnik, który stanął na jej drodze?

 • Wiśniowa: z dziejów wsi i jej mieszkańców

  Rzetelna historyczna monografia wsi pod red. R. Witalca i G. Zamoyskiego ukazująca obraz Wiśniowej jako ośrodka sztuki i życia kulturalnego. Będzie świetnym przewodnikiem nie tylko dla tych, którzy zechcą odwiedzić ten piękny zakątek.

 • Początek

  Czy nie byłoby cudownie usłyszeć, co planuje nauczyciel? Albo wspiąć się bez wysiłku na dowolną wysokość  po każdej ścianie?
  Bohaterowie książki Początek,  pierwszego tomu cyklu Supercepcja, mają nadzwyczajne zdolności. Każde z osobna może dokonać wiele, ale razem są nie do pokonania.

 • Kult

  Opowieść o tkwiącej w człowieku potrzebie cudu. Momentami zabawna, ciepła,miejscami trochę ironiczna, ale niezaprzeczalnie bardzo prawdziwa.