Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2012

 • Kluby: Kolacja przy ulicy Gentzgasse
  28 lutego 2012
  28 lutego br. w trakcie popołudniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, żywo dyskutowano o książce Thomasa Bernharda Wycinka
 • Relacja ze spotkania Klubu Czytających Rodzin
  17 lutego 2012
  17 lutego br. odbyło się spotkanie Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, które zgodnie z hasłem „Ostatkowy zawrót głowy” przerodziło się w prawdziwy karnawałowy bal. Wszystko za sprawą specjalnych gości – słuchaczek kierunku „opiekunka dziecięca” Medycznej Szkoły Policealnej im. prof. Rudofla Weigla w Jaśle, które wraz z nauczycielką, Barbarą Siutą, przygotowały dla uczestników spotkania taneczne i plastyczne atrakcje.
 • Jaślanie w karykaturze Stanisława Kochanka - relacja
  15 lutego 2012
  W środowy wieczór 15 lutego 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się promocja książki dra Tadeusza Łopatkiewicza „Karykatury z teki Stanisława Kochanka.
 • Kluby: Michalina i św. Walenty
  14 lutego 2012
  Walentynkowe spotkanie Klubu Michalina odbyło się 14 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.
 • Podsumowanie Zimowiska w MBP
  10 lutego 2012
  Czy bałwanek może zawitać do biblioteki, a kawałki makulatury mogą zastąpić płatki śniegu? Jak oswoić Rupaka i poznać tajniki bezpiecznych zabaw w sieci? Na te i wiele innych pytań znaleźli odpowiedź ci starsi i ci młodsi uczestnicy ferii z wyobraźnią
 • Hołowczyc i Farna o bezpieczeństwie w Internecie
  09 lutego 2012
  Jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle aktywnie włączyła się 7 lutego 2012 r. w ogólnopolskie obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.
 • Dzień Bezpiecznego Internetu
  06 - 18 lutego 2012
  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w związku z obchodami 7 lutego 2012 Dnia Bezpiecznego Internetu organizuje w dniach 6 – 18 lutego kampanię informacyjną poświęconą bezpieczeństwu w sieci.
 • Pierwszy tydzień Zimowiska w MBP
  03 lutego 2012
  Jak poruszyć wyobraźnię i dobrze się bawić? Wystarczy dołączyć do wspólnej zabawy z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle.
 • Zimowisko na skraju wyobraźni
  30 stycznia 2012
  Nie masz pomysłu, co robić w ferie? Przyjdź do biblioteki! Od 30 stycznia do 10 lutego Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza dzieci w wieku od 4 do 10 lat na spotkania z dobrą zabawą w Oddziale dla Dzieci i filiach bibliotecznych (przy ulicy Szopena, Kopernika i Sobniowskiej).
 • Relacja z akcji Zostań Czytelnikiem
  26 stycznia 2012
  Zakończyły się Zimowe Finały Akcji jasielskiej MBP - Zostań Czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki Ponad 560 najmłodszych zostało pasowanych na czytelników w 1 turze wyprawy po bibliotecznej Krainie Wyobraźni i Dobrej Zabawy w Oddziale dla Dzieci, Filii nr 1, Filii nr 2 i Filii nr 3. Przez cały styczeń trwały finały rozpoczętej w październiku, niecodziennej podróży z książką.