Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2015

 • Konkursy: Jubileusz jasielski i porcelanowy - finał XX OKLTDiM
  11 września 2015
  Ponad 300 młodych twórców i prawie 800 nadesłanych wierszy i opowiadań - 11 września Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle zapraszają na uroczysty finał XX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży.
 • Konkursy: Jasło w twórczości młodych, młodzi twórcy w Jaśle
  11 września 2015
  11 września 2015 r. Jasło gościło młodych autorów z całego kraju – Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle rozstrzygnęła jubileuszowy XX Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży.
 • Kluby: W zaczarowanej krainie Mozarta
  09 września 2015
  Jak zaplanować pobyt w Salzburgu, najpiękniejszym mieście Austrii, dowiedzieli się uczestnicy środowego spotkania w Jasielskim Klubie Podróżnika. Gościem Klubu był Piotr Gogosz.
 • Kluby: Tajemnicze Malownicze
  07 września 2015
  7 września DKK Kopernikus Filii nr 2 wspólnie z Klubem Seniora działającym przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej gościł pisarkę Magdalenę Kordel.
 • Kluby: Niebywały smak domowych konfitur
  07 września 2015
  O tradycji robienia przetworów na zimę, rozmawialiśmy 7 września 2015 w Klubie Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”.
 • Akcje: Rzeckiemu śni się Bonaparte, Wokulski kocha Izabelę...
  04 września 2015
  W piątek 4 września była okazja do niecodziennego spotkania z bohaterami „Lalki” Bolesława Prusa – Wokulskim rozdartym pomiędzy karierą, polityką a miłością, zatroskanym o swego pracodawcę i przyjaciela Rzeckim, i Izabelą szukającą sposobu na uratowanie siebie przed zamążpójściem i rodziny przed finansową katastrofą. Wszystko za sprawą Narodowego Czytania, którego jasielską edycję zorganizowali: Starostwo Powiatowe w Jaśle, Urząd Miasta Jasła, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Zespół Szkół nr 4 w Jaśle.
 • Wystawy: Bolesław Prus w zbiorach jaślan
  04 września 2015
  Lalka, Faraon, Placówka. A może Z legend dawnego Egiptu, Kamizelka czy Antek? Masz w domowej biblioteczne dzieła Bolesława Prusa? Pokaż je światu i zostań współautorem wystawy „Bolesław Prus w zbiorach jaślan”!
 • Akcje: Pożegnanie wakacji w Biblioletnisku
  31 sierpnia 2015
  Radośnie, kolorowo i twórczo pożegnaliśmy wakacje w Biblioletnisku. Podczas wakacyjnych zajęć w Czytelni Głównej i w Filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle powstały niecodzienne kompozycje muzyczne, wesołe rymowanki i niepowtarzalne prace plastyczne. W spotkaniach łącznie wzięło udział około 400 osób
 • Akcje: Pożegnanie na Wysepce Wyobraźni
  29 sierpnia 2015

  O tym jak wyobraźnia ożywia zabawę przekonali się uczestnicy zajęć Wysepka Wyobraźni Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. W wakacyjnych zajęciach z cyklu Biblioletnisko w Czytelni Głównej wzięło udział ponad 130 osób.

 • Kluby: W poszukiwaniu Księgi życzeń i zagłady
  27 sierpnia 2015
  Jakbyś się poczuł, gdyby twój dom nagle wylądował w środku dziewiczej puszczy? Co byś zrobił gdyby zaatakowały cię szkielety? A gdybyś znalazł Księgę życzeń i zagłady i mógł zadecydować o życiu i śmierci?
Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz