Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki "Fan Book Sobniów"

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki Fan Book Sobniów

W Filii nr 1 ul. Sobniowska 34,  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, powstał Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki "Fan Book Sobniów".

Dyskusyjne Kluby Książki to doskonały sposób na poznawanie nowych ludzi, spędzanie wolnego czasu i przyjaźń z książką. Pomysł na Dyskusyjne Kluby Książki powstał w 2006 r. w Instytucie Książki w Krakowie, a inspiracja była brytyjska idea wspólnego czytania i rozmów o książkach. Ta idea spotkań miłośników książek i czytania szybko rozprzestrzeniła się w całej Polsce. DKK Sobniów skupia młodzież-miłośników literatury  w wieku od 12 do 16 lat. Spotkanie inauguracyjne odbyło się 24 maja 2013 r. – uczestnicy dyskutowali o losach dziwacznego ogra i jego niezwykłych przyjaciół z książki „Na tropie ogra” Evy Ibbotson.

Spotkania DKK "Sobniów" odbywająsię raz w miesiącu.

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki "Sobniów" Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjne Kluby Książki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach.” Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Informacji o Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubie Książki "Fan Book Sobniów" udziela:

Anna Gubernat-Rutana
filia1@mbp.jaslo.pl

Relacje ze spotkań w 2017:

Relacje ze spotkań w 2016:

Relacje ze spotkań w 2015:

Relacje ze spotkań 2014:

Relacje ze spotkań 2013: