Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2013

 • Cykle: Zima w Miasteczku Fantazji
  02 - 30 stycznia 2013
  Do bibliotecznego Miasteczka Fantazji dołączyli kolejni bywalcy! Wspólnie spędzając styczniowe dni w Oddziale dla Dzieci i filiach, mieliśmy okazję zapoznać się z nowymi bohaterami czytanych opowieści i wziąć udział w kreatywnych zajęciach z książką w tle.
 • Projekty: Kolejny projekt pełen legend!
  20 grudnia 2012

  Którędy biegną szlaki legend Jasielszczyzny? Niezwykle miło nam poinformować, że projekt „HAPPY legEND”, realizowany w zeszłym roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle przez grupę młodzieży MAKAMZA przekracza granice i w 2013 roku będzie kontynuowany wraz z grupą młodzieży ze Svidnika na Słowacji.

 • Bezpłatne warsztaty internetowe
  11 - 30 grudnia 2012
  Rosnące zainteresowanie Internetem jako środkiem komunikacji, sprawiło, że do tego świata chcą przynależeć nie tylko ludzie młodzi, ale również starsi, dla których w większości jest to nowe medium technologiczne. Dzisiaj rozpoczęliśmy kurs dla osób, które chcą poznać m.in. technikę poruszania się po Internecie, założyć własną pocztę elektroniczną oraz opanować podstawowe umiejętności obsługi swojego konta.
 • Grupy nieformalne
 • Czarna karta w dziejach Jasielszczyzny
  Zniszczenie struktur polskiego państwa podziemnego stało się głównych celem działań powojennego rządu komunistycznego w Polsce. Wśród setek tysięcy osób represjonowanych przez władze komunistyczne nie zabrakło także mieszkańców ziemi jasielskiej. Temat ten był jednak przez wiele lat okryty ścisłą tajemnicą. Dopiero od niedawna powoli odsłaniane są tragiczne, często nieznane losy ludzi, którzy przeszli przez kazamaty aresztów UB, więzienia i obozy, oraz tych, których zamordowano i pochowano w bezimiennych grobach rozsianych po polskiej ziemi.
 • Zagraj w planszówki w Bibliotece

  Wyruszyć na poszukiwania skarbu z Bilbem w Hobbicie, nie dać się wykiwać i dotrzeć na metę w Szalonym Wyścigu Polnych Myszek czy ubrać stonogę w jak najwięcej butów w odpowiednim kolorze w Nogach Stonogi. Biblioteka zaprasza do korzystania z oferty gier planszowych.

 • Zakup nowości wydawniczych
  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w Programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek”.
 • DŻS - co to jest?
  Zainteresowanych świadectwem współczesnego życia regionu, badaczy społecznego, kulturalnego i gospodarczego życia w powiecie jasielskim, poszukujących informacji o lokalnych instytucjach, organizacjach, wydarzeniach – zapraszamy do Biblioteki!
 • Konkursy: Nie przegap szansy, aby zostać pisarzem
  15 lutego 2013
  Masz szansę zabłysnąć swoim talentem literackim! Napisz wiersz lub opowiadanie i wyślij go na XVIII Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle. Termin składania prac upływa 15 lutego 2013 r.
Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz